Galina Kulinitš Hambakliinik

Teenused

Hambaimplantaadid

Implantatsioon on tõhus ja esteetiline kaasaegne hammaste asendamise viis ühe või mitme hamba kaotamise korral sügava kaariese, paradontiidi või trauma tõttu.

Implantatsiooni protseduur koosneb kahest etapist – kirurgilisest ja proteetilisest.

Хирургический этап

Kirurgiline etapp algab implantandi paigaldamise operatsioonist, igeme vormija paigaldatakse kohe või hiljem.

Ortopeediline e proteetiline etapp (proteesimine) hõlmab jäljendite võtmist, hambakroonide valmistamist laboris ning suprakonstruktiooni paigaldamist implantaadile.

Mida hambaimplantaat endast kujutab? See on õõnes titaanist kruvi, mis kruvitakse lõualuusse puuduva hamba kohale. Mõnikord lubab igeme seisukord teha seda kohe haige hamba eemaldamise järel, tavaliselt aga alles siis kui hambaauk on täiesti paranenud. Titaankruvi asendab hambajuurt. Hambaimplantaadi kruvi on seest ja väljast keermestatud. Pärast paigaldamist kasvab paigaldatud titaankruvi lõualuuga kokku. Hambaimplantaadi sisse kruvitakse abutment, mis on vaheosa implantandi ja hambakrooni vahel. Hambakroon tehakse olemasolevate hammastega väga sarnaseks.

Hambaimplantaadid Hambaimplantaadid Hambaimplantaadid Hambaimplantaadid

Tavaliselt paigaldatakse üks hambaimplantaat ühe puuduva hamba kohale, ent kui on näiteks puudu kolm hammast, siis annab mõnikord paigaldada vaid kaks hambaimplantaati.

Hambaimplantaadid Hambaimplantaadid

Soovitame paigaldada hamabaimplantaati nii ühe kui ka mitme hamba puudumise korral ja võimalikult kiiremini, sest kui hambad puuduvad pikemat aega, vajuvad lõualuud ära ning igemepaigutus muutub. Nii et kiire hamabaimplantaatide paigaldamine hoiab paljud hilisemad probleemid ära. Hamabaimplantaatide paigaldamise vastunäidustusteks on pahaloomulised kasvajad, immuun- ja endokrinoloogilised haigused, rasked südame- või veresoonkonna haigused ning aastatepikkune ahelsuitsetamine.